به نام خدا

با سلام به همگی با عرض پوزش از این تاخیر طولانی امیدوارم منو ببخشید.

امید سلطانی .

متولد 6 مرداده 1345.

بچه چهار محال بختیاری ، پل چوبی ولی بزرگ شده تهران محله نواب.

امید دارای 4 خواهر و برادر هستش . پدر امید حاج حسین نام دارد که ایشان در قید حیات نیستند . پدر ايشان سال 138۵از دنيا رفتند.
هنگامی که امید فهمید صدا دارد 9 سال بیشتر نداشت . از هنر هاي ديگر اميد ميتوان به نقاشي او اشاره كرد امید در اين امر مهارت بسیار خاصی دارد .

اما امید در 18 سالگی به جبه های جنگ رفت تا از وطن مادری خود دفاع کند همچنين گفته ميشود ايشان جانباز نيز هست.
امید میگفت سالها پیش که روی یه تابلویی کار میکردم، درویشی منو صدا زد ، ودر اونجا حرفهای عجیبی به من زد . درویش به امید گفته بود تو در اینده فرد بسیار مشهوری خواهی شد . و میلینوها نفر برای تو دست میزنند . بر سر تو تاج میگذارند و حتی خود درویش چهره همسر امید رو برای او ترسیم مي كند .
همان طور که خود درویش چهره واقعی همسر امید رو برای او ترسیم کرده بود ، امید این بار چهره واقعی همسر خود را از نزدیک دید بله قصه عشق امید و ارزو به گفته خیلی ها قصه عشق لیلی و مجنون هستش . همان طور که امید در کارت عروسی خود نوشته بود . امید به ارزوی خود رسید.

بعد از آن امید وارد ترکیه شد و فقط با 25000 هزار تومان پول روز های سختی درانتظار داشت . خانه ای که امید در ان زندگی میکرد به گفته خودش فقط 10 روز مشغول پاک کردن آن خانه بود .
در ترکیه امید به دنبال ادامه تحصیل رفت اما به گفته خودش ، درس خواندن ديگر جواب گوي زندگي او نبود .
واین بار امید به دنبال نعمت خدادادی خود رفت بله صدای جاودان خود .
امید اولین بار در یک کاباره مشغول به خوندن شد ، این صدای جادویی نظر خیلی از صاحب کاباره ها رو به خود جلب کرد. ولی در این راه امید از تحصیل خود غافل نشد . و تحصیلات خود رو تا رشته مهندسی معماری ادامه داد.
اولین جرقه زندگی امید با البوم باران شروع شد ،وبراي نخستين بار صدای جاودان عشق از رادیو پخش شد . امید با این البوم خیلی زود در دلها واقعا جا پیدا کر د . با ترانه هاي زيبايي همچو :باران ، خسته ، قسمت ، لبات گل اناره غم ساز ، اولين آلبوم او با موفقيت پخش شد .

نام ترانه
کیفیت معمولی
(مودم 28.8K)
کیفیت خوب
(مودم 56K)
کیفیت عالی
(ISDN , DSL)
ارسال متن ترانه
ارسال برای دوست

باران

خسته

قسمت

لبات گل اناره

غم ساز

توجه: دوستانی که در ایران هستند و یا از مودم 56K استفاده می کنند , برای گوش دادن به ترانه ها از کیفیت معمولی استفاده نمایند. در غیر این صورت به علت سرعت کم اینترنت آنها , ترانه هنگام پخش قطع و وصل میشود.

البومی که از طرف شرکت ترانه به بازار عرضه شد .


اولین کنسرت امید در هالییود بود . در یه سالن بزرگ که فقط با وجود چند خواننده . پر میشد . ولی امید به تنهایی سالن رو سودات کرد . اخه همه امید رو خواننده غایب میدانستند . و چهره ای از امید نداشتند


دومین البوم امید هر دو عاشق نام داشت . که این البوم هم از طرف شرکت ترانه به بازار عرضه شد . هردو عاشق شامل 8 آهنگ شد به نام هاي : مهتاب ، كاشكي ، ايــران من ، دوستم نداشتي ، عاشق ، خودت ميدوني ، هر دو عاشق ، تركي يكي از زيبا ترين و دلنشين ترين آلبوم هاي اميد رو به وجود آورد .

نام ترانه
کیفیت معمولی
(مودم 28.8K)
کیفیت خوب
(مودم 56K)
کیفیت عالی
(ISDN , DSL)
ارسال متن ترانه
ارسال برای دوست

مهتاب

کاشکی

ایران من

دوستم نداشتی

عاشق

خودت میدونی

هر دو عاشق

ترکیسومین البوم حضرت عشق نام داشت . که قرار بود از طرف شرکت ترانه به بازار عرضه بشه . ولی به دلایل مختلفی این امر میسر نشد . و البوم از طرف شرکت کلتکس به بازار عرضه شد . از زیباترین اهنگ های این البوم میتوان به اهنگ . حضرت عشق . تیکه گاه . حرف نگفته اشاره کرد .

نام ترانه
کیفیت معمولی
(مودم 28.8K)
کیفیت خوب
(مودم 56K)
کیفیت عالی
(ISDN , DSL)
ارسال متن ترانه
ارسال برای دوست
تکیه گاه
نوبری
قلندر
یامین اتیم
حضرت عشق
عشق خدایی
روزگار
حرف نگفته


متاسفانه برای البوم چهارم امید مشکل ویزا به وجود اومد . که ایشون مجبور به ترک امریکا شدند . روزهای بسیار سختی در انتظار امید بود . حتی به گفته خود امید میخاست خوانندگی رو کنار بذاره .

ادامه بيوگرافي به زودي(با تشكر از هدايت عزيز)

+ نوشته شده توسط مرتضی در چهارشنبه هجدهم بهمن ۱۳۸۵ و ساعت 8:5 |